Wysocki Kamil-Coś więcej niż blog

środa, 12 sierpnia 2015

"IT" 140 znaków na twitterze to mało?



Polskich użytkowników na twitterze jest już zarejestrowanych około 3 mln. Z pewnością ta liczba rośnie z dnia na dzień. Od niedawna sam korzystam z tej platformy i muszę przyznać, że jest dość przejrzysta i łatwa w obsłudze. Wiadomo, na początku mamy trudności z poruszaniem się po nowym portalu i korzystaniem z jego funkcji. Dlatego przejrzałem parę, stron i blogów poświęconych twitterowi aby dowiedzieć się jak skutecznie zdobywać obserwatorów i nowe znajomości.

Przedstawię 7 wskazówek jak posługiwać się owym portalem, które znalazłem w internecie i chciałbym się nimi z wami podzielić.


1.Znajdź osoby warte obserwacjiKiedy w twoim profilu pojawią się wartościowe treści zacznij szukać osób, które możesz śledzić na Twitterze. Plusem jest to, że osoba którą obserwujesz widzi, że jest obserwowana właśnie przez ciebie.

2.
Udostępniaj wartościowe treści. Ograniczona liczna znaków (140) sprawia, że myśl musi być konkretna i zwięzła. Użytkownicy chętnie polecają profile godne obserwowania. Follow Friday jest zwyczajem, kiedy w piątki na Twitterze każdy użytkownik może polecić inne osoby. W tym celu wpisuje post oznaczony hashtagiem #ff lub #followfriday podając nazwy (nicki) polecanych profili.


3.Retweetuj – przekazuj dalej. Osoba, od której udostępniasz treść dowie się o tym i na pewno poczuje się doceniona.

4.
Dawaj hashtagi. W wypowiedziach do wybranych słów dodawaj hashtagi. Hashtagi są to pojedyncze wyrazy lub też frazy wyrazów, przed którymi stoi znak #. Pozwalają one szybko i łatwo odnaleźć wpisy czy dyskusje na dany temat.

5.
Szanuj 140 znaków, jakie masz na wypowiedź. Jeśli chcesz udostępnić link do ciekawego artykułu, nie umieszczaj całego adresu URL, skróć go, a wtedy zostanie Ci dodatkowe miejsce na Twoją myśl lub komentarz. Aby skrócić link wystarczy wejść na stronę np. www.bitly.com czy też www.skroc.pl


6.Czy Twój tweet ma taką konstrukcję by inni chcieli go retweetować? Popularność na Twitterze rośnie, gdy dbasz o wirusowy charakter tweetów tj. udostępniasz wartościowe myśli, wiedzę i informację, które są chętnie czytane i retweetowane. Wtedy coraz więcej osób dowiaduje się o Twoim profilu i ma powody do obserwowania, dodania do ulubionych lub retweetowania.

7.Zostaw 20 wolnych znaków. Umieszczając wpis zostaw, co najmniej 20 znaków, aby inni mieli możliwość przesłać twój tweet dalej bez konieczności jego skracania.

Źródło: 
www.brief.pl

Moim zdaniem te wskazówki są przydatne i sam postaram się nimi kierować, co z tego będzie? Nie wiem, ale po jakimś czasie się przekonam.
Jeśli macie twittera zaobserwujcie mnie a ja się odwdzięczę tym samym. Mój profil macie po lewej stronie w panelu bocznym.

Pozdrawiam :)

1 komentarz:

  1. Choć z Twittera nie korzystam teraz tyle co kiedyś to zawsze najgorsze było dla mnie limit 140 znaków. Ale po dłuższym użytkowaniu człowiek może się przyzwyczaić. Dużo gorsze od tego były ciągłe aktualizacje ^^
    Pozdrawiam
    Mój blog - KLIK

    OdpowiedzUsuń